
W dniach od 19 do 22 listopada w Puławach odbyło się ostatnie, w tym roku, zgrupowanie reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej. Zakwaterowani byliśmy w hotelu „Olimpic” na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Na terenie hotelu znajduje się stadion piłkarski z nawierzchnią naturalną oraz boisko treningowe z nawierzchnią sztuczną.
Ponownie Polski Związek Sportu Niesłyszących zlecił organizację zgrupowania firmie Footballcode, reprezentowanej przez pana Grzegorza Górskiego. Firma Footballcode zajmuje się organizacją obozów sportowych w całej Polsce.
Dzięki uprzejmości pana Grzegorza Górskiego mogliśmy, w praktyce, zobaczyć nasze sparingi (rozegrane w październiku i listopadzie) nagrane z góry za pomocą drona. Wyśmienita sprawa! Sztab trenerski oraz zawodniczki mogli zobaczyć zmiany ustawienia drużyny podczas meczu, sposób poruszania się zawodniczek, dobre i złe strony gry całej drużyny, poszczególnych formacji oraz zawodniczek indywidualnie. Dron powinien być podstawowym narzędziem wizualizacji treningów oraz sparingów podczas zgrupowań i meczów kontrolnych.
Na zgrupowanie przybyły 22 zawodniczki. Sztab trenerski był bardzo zadowolony z wykonanej pracy. Wszystkie zawodniczki trenowały na 110% swoich możliwości, z pełnym zaangażowaniem i ambicją.
Do zespołu dołączyły zawodniczki: Karolina Kuba oraz Kinga Urbaniec. Po dłuższej przerwie w zgrupowaniu uczestniczyła Kinga Pasicz oraz Agata Dampc.
W dniu 21 listopada 2020 roku, w ramach przygotowań do Igrzysk Głuchych w 2021 roku, Reprezentacja Polski kobiet rozegrała mecz kontrolny z MOSiR Lubartów. Trener Lubartowa Krzysztof Skomra miał tym razem do dyspozycji zespół w najsilniejszym składzie. Mecz odbywał się przy sztucznym oświetleniu i było bardzo zimno.
Reprezentacja Polski grała bardzo dobrze. Prowadziła grę i dominowała na całym boisku. Mieliśmy wiele sytuacji strzeleckich, nie mniej nasza drużyna popełniła karygodne błędy w obronie, które zakończyły się utratą dwóch bramek. Pomimo niekorzystnego wyniku, gra naszego zespołu prezentowała się bardzo dobrze. Zawodniczki grały z zachowaniem reguł taktycznych opracowanych podczas zgrupowań. Poszczególne formacje ustawiały się prawidłowo, a zawodniczki grały ambitnie i z zaangażowaniem. Końcowy wynik nie był niestety korzystny. Reprezentacja przegrała 4:2. Bramki dla Reprezentacji strzeliły: Marta Kaczmarczyk oraz Ewa Liścioch, a dla Lubartowa Katarzyna Kot (dwie), Kaja Zaborska oraz Anna Siczek. Dziękujemy serdecznie sędziom, którzy zgodzili się sędziować mecz: Agnieszce Karpińskiej, Piotrowi Lewinowi, Danielowi Cieśla.
https://www.facebook.com/MOSiR-Lubart%C3%B3w-Kobiety-109886750379851/
Ostatniego dnia zgrupowania, odbył się lekki trening regeneracyjny, połączony z turniejem „zręczności piłkarskiej”. Było dużo zabawy i śmiechu, ale zawodniczki bardzo chciały wypaść jak najlepiej. Wśród zabaw była konkurencja polegająca na oddaniu trzech strzałów do pełnowymiarowej bramki ponad bramką treningową, która symbolizowała mur obrońców. Innymi zabawami były: oddanie celnego strzału z punktu środkowego boiska do stożków treningowych ustawionych na linii koła środkowego i obalenie ich oraz żonglowanie piłką po obwodzie koła środkowego boiska, czy też seria 10 strzałów do bramki zza pola karnego, w taki sposób, aby bramkarka nie była w stanie obronić strzału. W konkursie zwyciężyła Marta Zalewska, drugie miejsce zajęła Julia Kopińska, a trzecie Agnieszka Pawłowska. Gratulujemy!
Bardzo prosimy wszystkie nasze piłkarki o pełne zaangażowania treningi indywidualne w okresie zimowo-wiosennym. Ten rok jest dla nas bardzo ważny: Igrzyska Głuchych w Brazylii!!!
Sztab trenerski tworzyli: Aleksander Opaczewski – trener główny, Andrzej Kopiński – asystent trenera oraz Adam Szulc – kierownik drużyny, asystent trenera. Trenerem wolontariuszem była Justyna Siwek.
Korzystając z okazji dr Adam Szulc zwraca się z uprzejmą prośbą do zawodniczek i zawodników z klubów dla niesłyszących, aby wzięli w przyszłym roku udział w projekcie realizowanym przez Instytut Kultury Fizycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy we współpracy z Polskim Związkiem Sportu Niesłyszących, Polskim Związkiem Głuchych, Akademickim Związkiem Sportowym oraz telewizją GLUSI.TV i Europejską Organizacją Sportu Głuchych (EDSO). Tytuł projektu: Włączenie środowiska sportowców niesłyszących w edukację i sport akademicki.
Szczegółowe informacje podane będą w Waszych klubach w 2021 roku.
Serdecznie zapraszamy do współpracy!
dr Adam Szulc
Kierownik i asystent trenera kadry narodowej w piłce nożnej kobiet PZSN