sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Weekendowe starty lekkoatletów niesłyszących

34. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters we WłocławkuPOWRÓT DO Aktualności

W dniu 6-7 lipca 2024 roku we Włocławku odbyły się 34. Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce Mastersów. Na liście startowały niesłyszący zawodnicy m.in. Jacek Wierzbicki, Rafał Nowak i Mirosław Szczerba.

W biegu na 110m ppł. Jacek Wierzbicki (Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących ŚWIT Wrocław/MKS MOS Bytom) zdobył srebrny medal w kat. M40 z czasem 23.36s. (-0.7 ). W trójskoku zdobył złoty medal w kat. M40 z wynikiem 9.79 (+2.6). W skoku w dal Jacek zdobył srebrny medal w kat. M40 z wynikiem 5.17 (-0.1 )
Rafał Nowak (Szczeciński Klub Sportowy Głuchych KORONA Szczecin/Budowlani Częstochowa) w biegu na 3000m z przeszkodami zdobył złoty medal w kat. M45 z czasem 10:55.02s.
W kategorii M60 w rzucie młotem o wadze 5kg Mirosław Szczerba (Świt Wrocław) zdobył brązowy medal z wynikiem 37.64.
Tomasz Rozumczyk (Spartan Lublin) w rzucie dyskiem pchał na odległości 39.65 zdobył złoty medal w kat. M35. A w rzucie oszczepem zajął czwarte miejsce z wynikiem 50.04 w kat. M35.
Oskar Kokoszewski (Spartan Lublin/Zawisza Bydgoszcz) w pchnięciu kulą o wadze 7.26kg (poza konkurencją) pchał na odległości 17.00
W kategorii M60 w rzucie młotem o wadze 5kg Mirosław Szczerba (ŚWIT Wrocław) zdobył brązowy medal z wynikiem 37.64.

Młodzieżowe zawody lekkoatletyczne w Warszawie, 06.07.2024r.
Oszczep (800g) - Filip Włodarski (Lubelski Klub Sportowy Głuchych SPARTAN Lublin/AKL Ursynów Warszawa) - 38.60 PB