Mistrzostwa Europy Niesłyszących w Loutraki: 14 medali polskich zawodników
W greckim Loutraki zakończyły się 15. Mistrzostwa Europy Niesłyszących w tenisie stołowym. Polscy zawodnicy zdobyli 5 medali. Zawody rozpoczęły się od turnieju drużynowego kobiet, w którym startowało 5 państw. Polskie pingpongistki w składzie (Gabriela Dyszkiewicz, Julia Leszczyńska, Monika Śmiżewska) zdobyły srebrny medal. W grupie podopieczne Wiesława Pięty pokonały 3:0 Bośnię, Grecję i Węgry, a uległy 2:3 zwyciężczyniom turnieju Ukrainie.
Na 7 miejscu rywalizację drużynową zakończyli polscy tenisiści stołowi (Karol Jabłoński, Paweł Pięta, Grzegorz Nowak, Mariusz Kurowski). W grupie eliminacyjnej podopieczni Marka Rutowskiego wygrała z Anglią i Hiszpania po 3:1. Przegrała z Litwą 0:3. Zajęła drugie miejsce w grupie, zapewniając sobie awans do ósemki. Niestety o wejście do strefy medalowej przegrała 1:3 z późniejszym wicemistrzem Europy – Austrią. O miejsce 5-8 miejsce przegrała ważny mecz 2:3 z Bułgaria prowadząc 2:1. O 7 miejsce pokonała bez problemów 3:0 gospodarzy Grecję.
W rywalizacji indywidualnej najlepszy występ zanotowała zdobyciem trzech medali Gabriela Dyszkiewicz - złoty w grze deblowej ze Słowaczką Evą Novotną, dwa brązowe w grze pojedynczej i z Karolem Jabłońskim w grze mieszanej. Na najniższym podium stanęły Julia Leszczyńska i Monika Śmiżewska (gra podwójna).
Na piątych miejscach zostali sklasyfikowani Julia Leszczyńska( gra pojedyncza), Karol Jabłoński i Paweł Pięta (gra podwójna), Grzegorz Nowak i Mariusz Kurowski (gra podwójna) oraz Monika Śmiżewska i Grzegorz Nowak (gra mieszana). Na dziewiątej pozycji w grze pojedynczej uplasował się najlepszy reprezentant Polski - Mariusz Kurowski, który przegrał 0:4 z późniejszym mistrzem Europy Genadijem Zakładnym (Ukraina).
Były to wielce udane mistrzostwa Europy, a siedem seniorskich medali to imponujący dorobek zawodników, trenerów reprezentacji i szkoleniowców klubowych. Dotychczas na koncie biało-czerwonych zapisano 7 medali (począwszy od 1968 r.). W mistrzostwach dominowały Ukraina i Słowacja.
Przy okazji 15. Mistrzostw Europy Niesłyszących w Loutraki odbyły się także 3. Mistrzostwa Europy Juniorów. Polacy wywalczyli 9 medale (1 złoty, 3 srebrne, 5 brązowych). Po złoty medal w grze pojedynczej sięgnął Karol Jabłoński w kategorii do 18 lat. Nasi reprezentanci dorzucili także trzy srebrne krążki : Julia Zając (gra pojedyncza U15), Wiktor Nowakowski (gra pojedyncza U15), Karol Jabłoński wspólnie z Ardą Yenen z Niemiec (gra podwójna U18). Na najniższym podium stanęli: Julia Zając (gra pojedyncza U15), Milan Kempczyński (gra pojedyńcza U15), Julia Zając /Hanna Sygidus (gra podwójna U18, Wiktor Nowakowski/Milan Kempczyński (gra podwójna U18), Julia Zając/Wiktor Nowakowski (gra mieszana U18).
Senior
Złoty medal - DYSZKIEWICZ Gabriela i NOVOTNA Eva (gra podwójna kobiet)
Srebrny medal - DYSZKIEWICZ Gabriela, LESZCZYŃSKA Julia i ŚMIŻEWSKA Monika (drużynowo)
Brązowy medal - DYSZKIEWICZ Gabriela (gra pojedyncza kobiet)
Brązowy medal - LESZCZYŃSKA Julia i ŚMIŻEWSKA Monika (gra podwójna kobiet)
Brązowy medal - DYSZKIEWICZ Gabriela i JABŁOŃSKI Karol (gra mieszana kobiet)
Junior
Złoty medal - JABŁOŃSKI Karol (gra pojedyncza mężczyzn do lat 18)
Srebrny medal - ZAJĄC Julia (gra pojedyncza kobiet do lat 18)
Srebrny medal - NOWAKOWSKI Wiktor (gra pojedyncza mężczyzn do lat 15)
Srebrny medal - JABŁOŃSKI Karol i YENEN Arda (gra podwójna mężczyzn do lat 18)
Brązowy medal - ZAJĄC Julia (gra pojedyncza kobiet do lat 15)
Brązowy medal - KEMPCZYŃSKI Milan (gra pojedyncza mężczyzn do lat 15)
Brązowy medal - ZAJĄC Julia i SYGIDUS Hanna (gra podwójna kobiet do lat 18)
Brązowy medal - KEMPCZYŃSKI Wiktor i NOWAKOWSKI Wiktor (gra podwójna mężczyzn do lat 18)
Brązowy medal - ZAJĄC Julia i NOWAKOWSKI Wiktor (gra mieszana do lat 18)