niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

MŚJ U20 LA: 4 dzień (14.07.2024)

Mamy 2 medale dla Polski !!POWRÓT DO Aktualności

Pierwsze starty rozpoczęły w niedzielę o godzinie 17:00 (11:00 czasu polskiego) wystąpiły sprinterzy w biegu eliminacyjnym na 100m mężczyzn tj. Nikolas CHARDYKOW i Szymon KRAKOWIAK.

Nikolas CHARDYKOW w 1 serii (8 tor) był siódmy z czasem 12.04 s. (+0.6) i nie awansował do finału natomiast w drugiej serii (8 tor) startował Szymon KRAKOWIAK i niestety został zdyskwalifikowany za falstart. Mistrzem Świata Juniorów U20 w biegu na 100m został Japończyk Hayato OKAMOTO z czasem 11.06s. drugie miejsce zajął Yu-Tze WEI z Tajwanu z czasem 11.08s. a brązowy medal zdobył Mu-An WU z Tajwanu z czasem 11.43s.

O godzinie 17:20 (11:20 czasu polskiego) startowała Martyna BOGUSZEWICZ w biegu na 100m w 1 serii (6 tor) zajęła 1 miejsce z czasem 12.90s. (-0.4) i awansowała do ścisłego finału.

Finałowy bieg na 1500m o godzinie 17:40 (11:40 czasu polskiego) startował Paweł BONDARUK i zdobył tytuł mistrza Świata Juniorów U20 Głuchych z czasem 4:12.35s. Jest to pierwszy złoty medal w historii Polskiego Związku Sportu Niesłyszących w kategorii juniorów U20 . Srebrny medal zdobył Amerykanin Sevan Kretz IKEDA z czasem 4:15.11s. a trzecie miejsce zajął Japończyk Daichi NAKAMURA z czasem 4:16.21s.

O godzinie 18:20 (12:20 czasu polskiego) w finale Martyna BOGUSZEWICZ w szósty torze zdobyła brązowy medal z czasem 12.92s. z przeciwnym wietrze -2.6. Złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów U20 Głuchych zdobyła Niemka Tessa LANGE z czasem 12.62s. Drugie miejsce zajęła Hiszpanka Irene ARAGON VADILLO z czasem 12.74s.

Natomiast o godzinie 19:00 (13:00 czasu polskiego) w skoku w dal Szymon KRAKOWIAK zajął siódme miejsce z wynikiem 5.62 (+0.5 ) . Mistrzem Świata Juniorów U20 Głuchych zdobył Yu-Tze WEI z Tajwanu z wynikiem 6.58.

W biegu eliminacyjnym na 400m o godzinie 20:00 (14:00 czasu tajwańskiego) w 1 serii startowały zawodnicy tj. Nikolas CHARDYKOW (2 tor) z czasem 56.45s. i Damian ANDERS (4tor) 54.69s.i niestety nie awansowały do finału.

Dziś czeka kolejne starty tj. bieg eliminacyjny na 200m Martyny BOGUSZEWICZ i Szymona KRAKOWIAKA.