sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

MŚG LA: 9 dzień (20.07.2024)

Mamy 2 medale w tym brązowy medal Moniki Kamińskiej w rzucie młotem i brązowy medal Oskara Gołębiowskiego w biegu na 400m !!!POWRÓT DO Aktualności

Sztafeta 4x400m mieszana 4 na świecie w składzie Mateusz Borowski, Sara Plewczyńska, Michał Kulpa i Martyna Boguszewicz nowym rekordem Polski Niesłyszących, Damian Szyszkowski szóstym zawodnikiem na świecie w skoku o tyczce.

O godzinie 16:30 (10:30 czasu polskiego) Monika Kamińska zdobyła w Tajpej brązowy medal w rzucie młotem z nowym rekordem Polski wynikiem 41.70. Poprzedni rekord należała do Moniki Kamińskiej w dniu 18 maja 2024 roku w Warszawie z wynikiem 39.33. Wygrała Ukrainka Rymma FILIMOSHKINA z wynikiem 60.96.

W finale skoku o tyczce o godzinie 17:20 (11:20 czasu polskiego) Damian Szyszkowski zajął szóste miejsce z wynikiem 3.40. Mistrzem Świata Głuchych został Izraelczyk Adam NURPEISSOV z nowym rekordem Świata Juniorów 4.55.

W biegu finałowym o godzinie 18:15 (12:15 czasu polskiego) na 5 torze zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Głuchych z wynikiem 48.02s. To był kosmiczny bieg Oskara w karierze z problemami zdrowotnymi. Wygrał zawodnik ze Stanów Zjednoczonych Eric Demarco GREGORY z kosmicznym wynikiem 46.78s. nowy rekord Mistrzostw. Na drugim miejscu zajął Japończyk Maki YAMADA z wynikiem 47.82s.

O godzinie 19:30 (13:30 czasu polskiego) w eliminacjach w biegu sztafetowym 4x100m mężczyzn w składzie Daniel Stempurski, Daniel Kowalik, Grzegorz Kotowski i Szymon Kowalik na mecie zajęli drugie miejsce z czasem 43.00s. i awansowali do finału.

Ostatnia godzina o godzinie 19:50 (13:50 czasu polskiego) finałowy bieg sztafetowy 4x400m mieszana w składzie Mateusz Borowski, Sara Plewczyńska, Michał Kulpa i Martyna Boguszewicz zajęły czwarte miejsce z nowym Rekordem Polski Niesłyszących z wynikiem 3:42.34s. Poprzedni rekord należały do Grzegorza Kotowskiego, Mateusza Borowskiego, Sary Plewczyńskiej i Martyny Boguszewicz w dn. 25 sierpnia 2021 roku na Mistrzostwach Świata Głuchych w Lublinie z czasem 3:49.04s.