sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

MŚG LA: 8 dzień (19.07.2024)

Mamy 2 medale w tym srebrny medal Bartosza Brzezickiego i brązowy medal Karola Dąbrowskiego w skoku wzwyż !!POWRÓT DO Aktualności

Martyna Boguszewicz szóstą zawodniczką na świecie w biegu na 100m.

Piątek to drugi dzień rozgrywanych na stadionie olimpijskim „Taipei Municipal.

W półfinale na 100m Kobiet o godzinie 17:00 (11:00 czasu polskiego) w 1 serii Martyna Boguszewicz na mecie zajęła czwarte miejsce z czasem 12.53s. i awansowała do finału a Alicja Biedna zajęła siódme miejsce z czasem 13.10s. i niestety nie awansowała do finału. Natomiast w drugiej serii Karolina Jędrzejczyk zajęła siódme miejsce i uzyskała czas 14.07s. i nie awansowała do finału.

O godzinie 17:20 (11:20 czasu polskiego) w półfinale w 1 serii startował Daniel Kowalik i zajął siódme miejsce z czasem 11.57s. i nie awansował do finału. Natomiast w drugiej serii Daniel Stempurski uzyskał czas 11.28s. i na mecie był czwarty i nie awansował do finału. Mistrzem Świata w biegu na 100m wygrał Kolumbijczyk Gian Marco ANDRADE MOSQUERA z czasem 10.76s.

Na starcie półfinałowym w biegu na 400m o godzinie 18:20 (12:20 czasu polskiego) w 1 serii startował Oskar Gołębiowski na mecie zajął pierwsze miejsce z bardzo dobrym czasem 48.41s. i awansował do finału. W drugiej serii Mateusz Borowski nie ukończył do mety. W trzeciej serii wystartował Grzegorz Kotowski i zajął czwarte miejsce z dobrym czasem 51.44s. i niestety nie awansował do finału.

O godzinie 19:00 (13:00 czasu polskiego) w finale na 100m kobiet startowała Martyna Boguszewicz i zajęła bardzo wysokie szóste miejsce z wynikiem 12.92s. Mistrzem Świata Głuchych została białorusinka z neutralnym flagiem „NDA” Katsiaryna ZHURBENKOVA z wynikiem 12.16s.

Finałowy skok wzwyż mężczyzn o godzinie 17:30 (11:30 czasu polskiego) wystartowali zawodnicy Karol Dąbrowski i Bartosz Brzezicki. Finał skoku wzwyż zawodnik Karol i Bartosz rozpoczął od udanych prób na 1.80 i 1.86 Ostatecznie Karol Dąbrowski został brązowym medalistą Mistrzostw Świata Głuchych z wynikiem 1.89 a wicemistrzem Świata Głuchych został Bartosz Brzezicki po pasjonującym konkursie skoczył 1.95 !!! Złoty medal zdobył Białorusin z neutralnym flagiem „NDA” z wynikiem 1.98.