niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

MŚG LA: 12 dzień (23.07.2024)

Mamy w sumie 6 medali (1 złoty, 1 srebrny, 4 brązowe)POWRÓT DO Aktualności

Żeńska sztafeta 4x100m w składzie Alicja Biedna, Natalia Nowaczyk, Sara Plewczyńska i Martyna Boguszewicz sięgnęły po brązowy medal Mistrzostw Świata Głuchych w Lekkoatletyce i pobiły nowy rekord Polski Niesłyszących. Czwarte miejsce na świecie Michała Kulpy w biegu na 800m i Małgorzaty Mejki w biegu na 5000m oraz piąte miejsce na świecie w biegu sztafetowym 4x400m. Michał Wojciechowski szóstym na świecie w biegu na 5000m.

Ostatni dzień o godzinie 7:45 (01:45 w nocy czasu polskiego) w upalnym pogodzie w finale na 5000m Małgorzata Mejka zajęła czwarte miejsce z czasem 20:39.46s. Mistrzynią Świata Głuchych została Niemka Flona Proba z czasem 19:55.48s. Z kolei w biegu finałowym na 5000m godzinie 8:10 (02:10 czasu polskiego) Michał Wojciechowski zajął szóste miejsce z czasem 16:24.60s. Mistrzem Świata Głuchych został Szwed Otto Kingstedt z czasem 15:22.67s.

Finałowy bieg na 800m o godzinie 8:45 (w nocy czasu polskiego o godzinie 2:45) startował Michał Kulpa na mecie był na czwartym miejscu z wynikiem 1:56.87s. Wygrał Białorusin z neutralnym flagiem „NDA” Aliaksandr Charniak z czasem 1:52.18s. (rekord Mistrzostw).

Fantastyczna niespodzianka żeńskiej sztafety 4x100m godzinie 9:45 (03:45 czasu polskiego) w składzie Alicja Biedna, Natalia Nowaczyk, Sara Plewczyńska i Martyna Boguszewicz na mecie zdobyły brązowy medal z nowy rekordem Polski Niesłyszących z czasem 50.04s. Poprzedni rekord przetrwał aż 39 lat w lipcu 1985 roku na Igrzyskach Olimpijskich Głuchych w Los Angeles (Stany Zjednoczone) w składzie Elżbieta Świtalska, Halina Zawadzka, Grażyna Cyrkanowicz i Małgorzata Łyskowska z wynikiem 50.32s. Mistrzem Świata Głuchych została Ukraina z wynikiem 47.97s.

Ostatnia godzina o godzinie 10:00 (04:00 czasu polskiego) w finałowym biegu sztafetowym w składzie Grzegorz Kotowski, Michał Kulpa, Mateusz Borowski i Damian Szyszkowski zajęli piąte miejsce na świecie z wynikiem 3:28.03s. (w eliminacjach w składzie Grzegorz Kotowski, Michał Kulpa, Mateusz Borowski i Daniel Stempurski mieli czas 3:22. 44s.). Wygrali Amerykanie z czasem 3:15.77s.