niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

MŚG LA: 11 dzień (22.07.2024)

Mamy kolejny medal !!!POWRÓT DO Aktualności

Oskar Kokoszewski złotym medalistą Mistrzostw Świata Głuchych w pchnięciu kulą. Męska sztafeta 4x100m w składzie Daniel Stempurski, Daniel Kowalik, Grzegorz Kotowski i Szymon Krakowiak zajęli czwarte miejsce na świecie, Damian Szyszkowski siódmym zawodnikiem na świecie w biegu na 400m ppł. i Martyna Boguszewicz ósma zawodniczką na świecie w biegu na 200m.

Przedostatni dzień o godzinie 17:00 (11:00 czasu polskiego) Oskar Kokoszewski zdobył tytuł Mistrza Świata Głuchych w pchnięciu kulą o wadze 7.26kg z wynikiem 16.64. W biegu półfinałowym na 800m w drugiej serii Michał Kulpa na mecie zajął drugie miejsce z czasem 2:01.31s. i awansował do jutrzejszego finału o godzinie 8:45 czasu tajwańskiego. Natomiast o godzinie 18:30 (12:30 czasu polskiego) w biegu finałowym na 200m Martyna Boguszewicz zajęła ósme miejsce z wynikiem 26.58s. Mistrzem Świata Głuchych została Francuzka Pamera LOSANGE z wynikiem 23.92s. (nowy rekord mistrzostw).

O godzinie 19:10 (13:10 czasu polskiego) w finale w biegu na 400m ppł. Damian Szyszkowski zajął siódme miejsce z wynikiem 59.28s. Mistrzem Świata Głuchych zdobył z Ekwadoru Emerson Alejandro CHALA z wynikiem 52.85s.

Ostatnia godzina o godzinie 19:45 (13:45 czasu polskiego) męska sztafeta 4x100m w składzie Daniel Stempurski, Daniel Kowalik, Grzegorz Kotowski i Szymon Krakowiak uplasowali się na czwartym miejscu z wynikiem 43.32s. Mistrzem Świata Głuchych wygrała Japonia z wynikiem 41.15s. (nowy rekord Mistrzostw).

Mamy w sumie 5 medali (1-2-2) a jutro czeka ostatni dzień naszych zawodników w biegu na 5000m kobiet Małgorzaty Mejki i mężczyzn Michała Wojciechowskiego. Również zobaczymy jutro finałowy bieg na 800m Michała Kulpy i w sztafecie 4x100m kobiet oraz 4x400m mężczyzn.