sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

MŚG LA: 10 dzień (21.07.2024)

Damian Szyszkowski piątym zawodnikiem w biegu na 110m przez płotkiPOWRÓT DO Aktualności

Damian Szyszkowski piątym zawodnikiem w biegu na 110m przez płotki z nowym rekordem życiowym, Monika Kamińska 10-tą zawodniczką na świecie w rzucie dyskiem.

O godzinie 17:10 (11:10 czasu polskiego) Monika Kamińska w rzucie dyskiem zajęła 10 miejsce z wynikiem 23.95. Mistrzem Świata Głuchych zdobyła Czeszka Lenka MATOUSKOVA z wynikiem 46.39.

W biegu półfinałowym na 200m kobiet o godzinie 17:45 (11:45 czasu polskiego) w 1 serii startowała Sara Plewczyńska i zajęła na mecie jako szósta z czasem 27.48s. (-1.1) i nie awansowała do finału. Natomiast w 2 serii Martyna Boguszewicz (3 tor) zajęła 3 miejsce z bardzo dobrym wynikiem 25.92 (-1.3) i awansowała do finału a jej klubowa koleżanka Natalia Nowaczyk (1 tor) ósma na mecie z czasem 27.44s. i nie awansowała do finału.

Półfinałowy bieg na 400m ppł. w 1 serii Oskar Gołębiowski zrezygnował w biegu na 400m ppł. Oskar oszczędza zdrowia (ból Achillesa) i siły na sztafetę 4x100m i 4x400m. W 2 serii Damian Szyszkowski zajął na mecie jako trzeci i awansował do finału z dobrym czasem 58.90s.

O godzinie 19:00 (13:00 czasu polskiego) Damian Szyszkowski zajął piąte miejsce na świecie z nowym rekordem życiowym 17.02s. Mistrzem Świata Głuchych został Amerykanin Jarvis Jarmaine ANDERSON z wynikiem 15.04s.

Męska sztafeta 4x400m w składzie Mateusz Borowski, Grzegorz Kotowski, Michał Kulpa i Daniel Stempurski o godzinie 19:40 (13:40 czasu polskiego) zajęły na mecie trzecie miejsce z czasem 3:22.44s. i awansowały do finału.